Niestety nie udało nam się znaleźć żadnego sklepu z tym produktem.
Nazywane są fasolą, ale są bardziej zbliżone do mung. Można je namoczyć, a następnie ugotować. Stosuje się je jako dodatek do potraw, w sałatkach, zupach, a nawet w słodkich daniach. Mają wspaniały orzechowy smak.
Zastosowania:
- danie główne - mieszanka ugotowanych adzuki z podsmażoną cebulą i czosnkiem, ziołami i śmietaną
- sałatka - ugotowane i ostudzone adzuki świetnie smakuje ze świeżymi warzywami
- zupa - wystarczy dodać do adzuki podczas gotowania warzywa takie jak marchewka czy cebula i doprawić na końcu
- risotto z fasolą adzuki
- mieszanka warzywna - ugotowane adzuki dodajemy do podsmażonej cebuli, marchwi i kapusty z odrobiną wody, doprawiamy papryką i kminkiem, można też użyć umeocet i kremu warzywnego
- klopsiki - wymieszać startą i podsmażoną marchewkę i cebulę z czosnkiem, jajkiem, ugotowaną quinoa i ugotowanymfasolę, wszystko wymieszać, posolić, uformować klopsiki i piec je przez 30 minut w temperaturze 200°C
- na słodko - ugotuj ryż, dodaj rodzynki na ostatnie 5 minut podczas gotowania adzuki, następnie dodaj do garnka pokrojone w kostkę jabłkai gotować do miękkości, dodać warstwę mieszanki ryżu i adzuki do naczynia do pieczenia, piec w temperaturze 190°C przez około 10 minut
- ciasto - zmiksować ugotowaną wcześniej masę z fasoli, jabłek i rodzynek, zagęścić w rondlu.w razie potrzeby i można wykorzystać powłokę np. do pokrycia skorupki jajka, pozostawić do zastygnięcia na 2 godziny
Adzuki trzeba namoczyć przez co najmniej 8 godzin. Następnie należy je gotować przez około 45 minut. Po ugotowaniu mają kolor nieco jaśniejszy do fioletowego i nie rozpadają się.
Adzuki często nazywane są fasolą, ale to nie fasola, są bardziej zbliżone do mung. Pochodzą z Azji, gdzie były uprawiane przed 1000 rokiem p.n.e. W Chinach i Japonii używa się ich głównie do przygotowania słodkich potraw. Typowym przykładem jest słodki krem mochi. Z namoczonych ziaren przygotowuje się następnie gorący napój podobny do herbaty. W Japonii adzuki jest drugą po soi najpopularniejszą rośliną strączkową.
Przechowywać w temperaturze do 25 °C i wilgotności względnej do 70 %.